De definitieve uitslag van de Provinciale Staten- en waterschapsverkiezingen in Ridderkerk is bekend. Het opkomstpercentage voor de Provinciale Staten lag dit keer op 55,41%. De meeste stemmen gingen naar Forum voor Democratie. Het opkomstpercentage voor het waterschap lag op 52,31%. De meeste stemmen gingen naar Waterschapspartij Hollandse Delta.

Definitieveuitslag van de Provinciale Staten verkiezingen

LijstPartijAantal stemmen 2019Aantal stemmen 2015VerschilPercentage 2019Percentage 2015Verschil
1VVD22112079+13210,9812,60-1,62
2PVV (Partij voor de Vrijheid)16732730-10578,3116,54-8,23
3Democraten 66 (D66)8511222-3714,237,40-3,18
4Christen Democratisch Appèl (CDA)14091921-5127,0011,64-4,64
5Partij van de Arbeid (P.v.d.A.)14901421+697,408,61-1,21
6SP (Socialistische Partij)9031515-6124,489,18-4,70
7StaatkundigGereformeerdePartij (SGP)24522329+12312,1714,11-1,94
8ChristenUnie16811217+4648,357,37+0,97
9GROENLINKS941368+5734,672,23+2,44
10Partij voor de Dieren639598+413,173,62-0,45
1150PLUS1195836+3595,935,06+0,87
12DENK216n.v.t.+2161,07n.v.t.+1,07
13NIDA43n.v.t.+430,21n.v.t.+0,21
14Code Oranje65n.v.t.+650,32n.v.t.+0,32
15Forum voor Democratie4218n.v.t.+421820,94n.v.t.+20,94
16Lokale Partijen Zuid Holland (LPHZ)123n.v.t.+1230,61n.v.t.+0,61
17JEZUS LEEFT3250-180,160,30-0,14
Overige partijen220-2201,33-1,33
Aantal op kandidaten uitgebrachte stemmen2014216506+3636
Aantal blanco stemmen5042+8
Aantal geldige stemmen2019216548+3644
Aantal ongeldige stemmen5446+8
Aantal kiezers2024616594+3652
Aantal kiesgerechtigden3654037135-595
Opkomstpercentage55,41%44,69%+10,72%

Definitieveuitslag van de Waterschapsverkiezingen

LijstPartijAantal stemmen 2019Aantal stemmen 2015VerschilPercentage 2019Percentage 2015Verschil
1Waterschapspartij Hollandse Delta56414437+120429,1128,48+0,63
2Christen Democratisch Appèl (CDA)13091525-2166,759,79-3,03
3VVD16941284+4108,748,24+0,50
4Partij van de Arbeid (P.v.d.A.)17281175+5538,927,54+1,37
5Water Natuurlijk9701077-1075,006,91-1,91
6Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP)26142377+23713,4915,26-1,77
7ChristenUnie17101259+4518,828,08+0,74
850PLUS1577695+8828,144,46+3,68
9AWP niet politiek wel deskundig868n.v.t.+8684,48n.v.t.+4,48
10Hollandse Delta Natuurlijk1270579+6916,553,72+2,84
Overige partijen1171-11717,52-7,52
Aantal op kandidaten uitgebrachte stemmen1938115579+3802
Aantal blanco stemmen312355-43
Aantal geldige stemmen1969315934+3759
Aantal ongeldige stemmen8593-8
Aantal kiezers1977816027+3751
Aantal kiesgerechtigden3781037135+675
Opkomstpercentage52,31%43,16%+9,15%