Drakenglijbaan afgesloten vanwege veiligheid
De drakenglijbaan op het Sint Jorisplein is dinsdag afgezet met hekken. Uit een inspectie blijkt dat het speeltoestel niet meer veilig is.
Speeltoestellen worden vier keer per jaar geïnspecteerd. Tijdens de inspectie is geconstateerd dat er schade is aan de draak en dat hij daarom op dit moment niet veilig is. Daarom zijn er hekken meteen omheen geplaatst.
Er zitten slijtplekken in de verflaag, waardoor het onderliggende materiaal blootligt. De glasvezel kan in de huid dringen en voor splinters en irritatie zorgen. Bij de neus van de draak zitten gaten die scherp kunnen zijn.
Om de veiligheid van kinderen te garanderen en vandalisme te voorkomen is de glijbaan daarom direct afgesloten met hekken. Er wordt onderzocht of het speeltoestel nog gerepareerd kan worden. We zullen er alles aan doen om de draak te repareren, zodat hij weer jaren mee kan op het Sint Jorisplein.