Extra politie in Ridderkerk

2 mei 2024, 09:00
Dit nieuwsbericht is gearchiveerd.

Ridderkerk krijgt binnenkort een extra wijkagent.

De uitbreiding van politiecapaciteit sluit aan bij de ambitie van de gemeente om het aantal wijkagenten in Ridderkerk te verhogen naar negen. Burgemeester Marco Oosterwijk: “Het is een positieve ontwikkeling die we al langer wensten en nu wordt ingevuld. De toename van het aantal wijkagenten draagt bij aan het vergroten van de veiligheid in onze gemeente, los van alle andere maatregelen die we ook nemen.”

De uitbreiding van het aantal wijkagenten in Ridderkerk is een gevolg van het extra budget dat de Tweede Kamer heeft vrijgemaakt voor veiligheid. Voor het basisteam Oude Maas, waaronder naast Ridderkerk ook Albrandswaard, Barendrecht en Hoogvliet/Pernis vallen, is hiermee ruimte ontstaan voor een extra wijkagent voor Ridderkerk. Daarnaast komt er in het basisteam ook ruimte voor een extra digitale wijkagent en een agent voor het opsporen van veel voorkomende criminaliteit.